ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه
۱ – داخل ماشین ظرفشویی را تمیز و گنایی (بوزدایی) کنید
جهت خشک نمودن فضای بین درب و قسمت پایین ماشین ظرفشویی به صورت دوره ای و در فواصل معین از کار ماشین ظرفشویی از پارچه و یا کهنه گرم و تر و یا شوینده های مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده نمایید. اغلب پس مانده ها و خرده های مواد غذایی در این قسمت جمع می شوند و منجر به ایجاد قارچ و  کپک می گردند، چرا که این قسمت از ماشین ظرفشویی در جریان شستشو قرار نمی گیرد. بدین ترتیب می توانید از اسپری تمیزکننده، سوزن و یا تکه ای کاغذ برای برداشتن پس مانده ها و یا خرده های مواد غذایی استفاده نمایید.
توجه داشته باشید که برای انجام این کار هرگز خلال دندان را بکار نبرید، چون ممکن است بشکند و در بازویی قسمت شستشو گیر کند. مواد بوزدایی (جرم گیر) باید مخصوص ماشین ظرفشویی طراحی شده باشد تا از هر گونه قارچ و یا کپک جلوگیری کرده و ماشین ظرفشویی را همیشه تمیز و خوش بو نگه دارد. محلول ضدزنگ مخصوص ماشین ظرفشویی نیز از زنگ زدگی ماشین ظرفشویی جلوگیری می نماید. همچنین می توانید قسمت بیرونی ماشین ظرفشویی را با مقداری آب گرم و یا اندکی مایع ظرفشویی تمیز کنید و از بکاربردن اسفنج زبر و مواد ساینده اجتناب کنید تا سطح ماشین خط نیفتد.
 
۲ – فیلتر را تمیز نمایید
فیلتر ماشین ظرفشویی شما می تواند نزدیک بخش تحتانی و یا زیر بازویی آبپاش پایینی قرار گرفته باشد. این فیلتر باید بررسی شده و به طور مرتب تمیز شود. جهت تمیزنمودن فیلتر ماشین ظرفشویی خود به دفترچه راهنمای مربوطه مراجعه کرده و طبق دستور عمل نمایید. اگر به هر گونه سوراخ و یا مشکل جدی در رابطه با فیلتر برخورد کردید، جهت جلوگیری از آسیب دیدگی پمپ و قسمت های مربوط به موتور ، فورا آن را تعویض کرده و یا از متخصص در تعمیر ماشین ظرفشویی درخواست کنید تا نمونه جدیدی را برایتان تهیه نماید.
برای تمیز کردن فیلتر، ابتدا سیلندر فیلتر را بپیچانید تا از جایش خارج شود و سپس فیلترهای داخل آن را بیرون بیاورید. پس مانده ها و خرده های مواد غذایی را دفع کرده و صافی ها را زیر شیر آب به خوبی تمیز کنید. پس از آن، سیستم فیلترها را به ترتیب مع مجددا نصب کرده و مراقب باشید که پس از بستن، علامت های فلش درست مقابل هم قرار گرفته باشند.

۳ – قفسه ها و سبدهای مربوط به ظروف را تعمیر کنید
اگر پوشش پلاستیکی در قسمت بالا و یا پایین قفسه و سبدهای ماشین ظرفشویی تحلیل رفته و فرسوده گشته اند، هر چه زودتر آن ها را تعمیر و یا تعویض نمایید. در صورتی که نتوانستید نمونه جدیدی را تهیه کنید، از متخصصین در تعمیر ماشین ظرفشویی مشاوره بگیرید. اگر هر کدام از بخش های مربوط به قفسه و یا سبد ماشین ظرفشویی نیز فرسوده و یا دچار مشکل گردیدند، حتما آن ها را با نمونه ای جدید تعویض کنید و یا در این زمینه از متخصصین در تعمیر ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

۴ – ماشین ظرفشویی را بیش از اندازه پر نکنید
اگر ماشین ظرفشویی را بیش از اندازه پر کنید، اسپری های آبپاش به درستی آب را پخش نکرده و بخش هایی از ظروف کثیف باقی می مانند و تمیز نمی شوند و در نتیجه مجبور به دوباره شویی شده و آب بیشتری را مصرف می نمایید.  بنابراین سعی کنید تا ظروف را با فاصله بچینید تا آب ، تمام ظروف را شستشو دهد.

۵ – اجزاء و قطعات شکسته را تعمیر کنید
در صورت وجود چنین مشکلی می توانید شماره مدل ماشین ظرفشویی خود را در وب سایت موجود در دفترچه راهنما وارد کنید و نکات مربوط به تعمیر ماشین ظرفشویی خود را دریافت نمایید و در صورت وم آن ها را تعمیر و یا تعویض کنید.

۶ – درپوش و درزگیرهای ماشین ظرفشویی را تمیز نمایید
پس از چندین بار شستشو در ماشین ظرفشویی، در اطراف لایی و درزگیر پلاستیکی در ماشین ظرفشویی و یا اطراف دربی که ماده شوینده در آن قرار می گیرد، مقداری جرم و کثیفی جمع می شود. این آلودگی را می توانید با حوله و یا پارچه نم دار تمیز کنید.

۷ – بگذارید ماشین ظرفشویی به صورت خالی با سرکه کار کند
به مقدار یک فنجان سرکه سفید را در قسمت پایین ماشین ظرفشویی خالی ریخته و بگذارید عادی بچرخد و کار کند. این عمل باعث می گردد تا پس مانده ها و خرده های مواد غذایی پاک شده و ماشین ظرفشویی از بوی مطبوعی برخوردار شود.

۸ – دریچه ماشین ظرفشویی را تمیز نمایید
در پایین ترین قسمت ماشین ظرفشویی، بخشی وجود دارد که باز و بسته می شود (یعنی برداشتنی است) معمولا در آن قسمت مقداری پس مانده و یا خرده های غذایی را پیدا می کنید که با جریان آب دفع نگردیده اند گاهی اوقات این پس مانده ها با جریان آب ماشین ظرفشویی به درون حفره دریچه روانه می شوند و گاهی لازم است که این پس مانده ها را با حوله و یا دستمال خارج نمایید بدین ترتیب نیازی به تعمیر ماشین ظرفشویی پیدا نمی کنید.

۹ – برای شستشوی ظروف، ماشین ظرفشویی را بر روی زمان و دور مناسب تنظیم کنید
شستشوی ظروف در کوتاهترین زمان و دور ممکن با صرفه جویی وقت و آب می تواند تا اندازه ای وسوسه برانگیز باشد. اما توجه کنید برنامه ای که برای شستوی ظروف در ماشین ظرفشویی انتخاب می نمایید، برنامه ای مناسب باشد و بدون هیچ مشکلی به شستشوی تمامی ظروف شما بپردازد و آلودگی ها را از آن ها بزداید. این تنظیم برای کمتر نیاز پیدا کردن به تعمیر ماشین ظرفشویی نیز می تواند مناسب باشد.

۱۰ – دمای گرمایشی آب را کنترل کنید
قبل از شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی، دمای گرمایشی آب را بررسی نمایید که بین ۱۲۵ – ۱۲۰ باشد. چرا که این درجه حرارت تقریبا برای شستشوی تمامی ظروف متناسب است و باعث کدر گردیدن و یا باقی ماندن لک و کثیفی بر روی ظروف نمی گردد.

اطلاعات عمومی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نام شیک باربری و اتوبار Virtual Life گلچین 96 معده خراب بسيج مركز پژوهشهاي مجلس ایران تراول صنعت گردشگری تور هتل پرواز هنرستان مجازی کتابخانه دیجیتال رویا موزیک